Themes - Busiprof - en to da_DK translation catalogue (179 entries)

note: Description of the theme
en: Busiprof WordPress Theme is a fully responsive and translation-ready theme that allows you to create stunning blogs and websites. The theme is well suited for companies, law firms,ecommerce, finance, agency, travel, photography, recipes, design, arts, personal and any other creative websites and blogs. The theme is developed using Bootstrap 3 that makes it mobile and tablet friendly. It has various options in the WordPress Customizer to change the look of the theme. The theme customizer can be used to add your own favicon, logo, feature slide, services, 2 testimonial slider, blog, callout and much more. In the premium version you can add unlimited slides. There are a number of in-built widgets and support for various popular plugins like WPML, the Polylang Translation WordPress Plugin, Woocommerce and Contact Form 7. 10 beautifully designed templates like About Us, Services, Portfolio 2/3/4 column, Portfolio with Category, Portfolio Archive, Blog Left/Right Sidebar, Blog Fullwidth, Full Width Page, Contact Us and many useful sections for business using the Homepage template. Busiprof theme comes with various Locales. Just navigate to Appearance / Customize to start customizing.
da_DK: Busiprof WordPress-temaet er et helt responsivt og oversættelsesklart tema der giver dig mulighed for at lave forbløffende blogs og websteder. Temaet er velegnet til firmaer, advokatkontorer, ehandel, økonomi, finans, bureauer, rejser, fotografier, opskrifter, design, kunst, private og andre kreative websteder og blogs. Temaet er udviklet til at bruge Bootstrap 3, hvilket gør det mobil- og tabletvenligt. Det har forskellige muligheder i WordPress-tilpasseren til at ændre temaets udseende. Temaets tilpasser kan bruges til at tilføje dit eget favicon, logo, udvalgte skydere, tjenester, to anbefalingsskydere, blog, call-out og meget mere. I premium-udgaven kan du tilføje ubegrænsede skydere. Der er en række indbyggede widgets og understøttelse af populære plugins såsom WPML - flersprogs-pluginet , Woocommerce og Contact Form 7. 10 smukt designede skabeloner, såsom Om os, Tjenester, Portefølje, 2/3/4 kolonner, Portefølje med kategori, Portefølje arkiv, blog med højre og venstre sidebar, Blog med fuld bredde, Fuld bredde sider, Kontakt os og mange muligheder for virksomheder med forsideskabelonen. Busiprof kommer med en række sprogversioner. Bare spring til Udseende / Tilpas for at starte din tilpasning.

en: Enable logo text
da_DK: Aktiver logotekst

en: Busiprof: the perfect WordPress theme for an app and web developer
da_DK: Busiprof: Det perfekte WordPress tema til en app og webudvikler

en: Our Testimonials
da_DK: Anbefalinger

en: Number of shown clients
da_DK: Antallet af viste kunder

en: Want to add more Services? Then upgrade to Pro!
da_DK: Vil du tilføje flere tjenester? Så opgrader til Pro.

en: To add more slider and animation effects click to upgrade to pro
da_DK: Vil du have flere slider- og animationseffekter, så klik på Opgrader til pro

en: Page
da_DK: Side

en: Articles posted by
da_DK: Artikler udgivet af

en: Posts tagged
da_DK: Indlæg tagget med

en: Search results for
da_DK: Søg efter resultater for

en: Archive by category
da_DK: Kategoriarkiv

note: Template Name of the theme
en: Home Two
da_DK: Forside to

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes & giving support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe WordPress-temaer med fantastisk support. Widest laborum dolo rumes fugats untras. Ethar omnis iste natus error sit voluptatem accusantiexplicabo. Nemo enim ipsam eque porro quisquam est, qui dolorem ipsum am quaerat voluptatem...

en: Add Icon
da_DK: Tilføj ikon

en: Remove Icon
da_DK: Fjern ikon

en: None
da_DK: Ingen

en: Image type
da_DK: Billedtype

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Note: Some icons may not be displayed here. You can see the full list of icons at %1$s.
da_DK: Bemærk: Nogle ikoner bliver måske ikke vist her. Du kan se den komplette liste med ikoner på %1$s.

en: Open link in new tab:
da_DK: Åbn link i et nyt faneblad

en: Text
da_DK: Tekst

en: Delete field
da_DK: Slet felt

en: Shortcode
da_DK: Kortkode

en: Subtitle
da_DK: Undertitel

en: Color
da_DK: Farve

en: Customizer Repeater
da_DK: Tilpasser duplikator

en: Add new field
da_DK: Tilføj nyt felt

en: 24/7 Support
da_DK: 24/7 support

en: User Friendly
da_DK: Brugervenligt

en: Unique Elements
da_DK: Enestående elementer

en: Add new Testimonial
da_DK: Tilføj ny anbefaling

en: Testimonial content
da_DK: Anbefalinger indhold

en: Enable Home Testimonial section
da_DK: Aktiver forside anbefalingsektion

en: Enable Home Blog meta
da_DK: Aktiver forside blog meta

en: OFF
da_DK: SLUKKET

en: Open link in new tab
da_DK: Åbn link i et nyt faneblad

en: Service content
da_DK: Tjenester indhold

en: ON
da_DK: TÆNDT

en: Add new Service
da_DK: Tilføj ny tjeneste

en: Enable Home Blog section
da_DK: Aktiver forside blogsektion

en: SEO Friendly URL
da_DK: SEO-venlig URL

en: It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.
da_DK: Det er et for længe siden fastlagt faktum, at en læser vil blive distraheret af det læsbare indhold af siden når dets layout betragtes.

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: JOIN COURSE
da_DK: TAG DEL I KURSET

en: In this email course I deliver 4 highly actionable tips on how you can build a website which is trustworthy and which, in turn, brings more business to you.
da_DK: I dette e-mailkursus gives 4 meget håndgribelige tip til, hvordan du kan bygge et websted, som indgyder tillid og som, til gengæld, giver dig mere omsætning.

en: Think of your website as a hardworking salesman who works 24/7 and never asks for a raise!
da_DK: Tænk på dit websted som en hårdtarbejdende sælger, der arbejder 24/7 og aldrig beder om lønforhøjelse.

en: To bring you more business.
da_DK: Til at at øge din omsætning.

en: A website exists for one and ONLY one reason:
da_DK: Der er én grund til at et websted findes og KUN én grund:

en: CREATE TRUSTWORTHY WEBSITES
da_DK: OPRET TILLIDSSKABENDE WEBSTEDER

en: WooCommerce sidebar area
da_DK: Woocommerce sidebarområde

en: Sidebar widget area
da_DK: Sidebar widgetområde

en: Select column layout
da_DK: Vælg kolonnelayout

en: Project Archive page setting
da_DK: Projekt arkivside indstilling

en: Website
da_DK: Websted

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Address two
da_DK: Adresse to

en: Address one
da_DK: Adresse et

en: Contact page setting
da_DK: Kontaktside indstillinger

en: Project page settings
da_DK: Projektside indstillinger

en: Service page settings
da_DK: Tjenesterside indstillinger

en: About Us page settings
da_DK: Om os-sideindstillinger

en: Animation speed
da_DK: Animationshastighed

en: Meet our clients
da_DK: Mød vores kunder

en: Designation
da_DK: Udpegning

en: Enable Home Project section
da_DK: Aktiver forside projektsektion

en: Button Link
da_DK: Knaplink

en: Button Text
da_DK: Knaptekst

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Title
da_DK: Titel

en: Responsive WP theme
da_DK: Responsivt WP-tema

en: Image
da_DK: Billede

en: Infobar text
da_DK: Infobar tekst

en: After changing the slug, please don't forget to save the permalinks. Without saving them, the old permalinks will not be updated.
da_DK: Efter du ændrer kortlinket, så glem ikke at gemme under permalinks. Hvis du ikke gemmer, så vil de gamle permalinks ikke blive opdateret.

en: Project’s category slug
da_DK: Projekter kategori kortlink

en: Theme Layout Manager
da_DK: Temaets layouthåndtering

en: Footer copyright settings
da_DK: Copyright-indstillinger i sidefoden

en: Enter Logo Height
da_DK: Indtast logo højde

en: Enter Logo Width
da_DK: Indtast logo bredde

en: Leave a Reply
da_DK: Skriv et svar

en: Send Message
da_DK: Send besked

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Email
da_DK: E-mail

en: Name
da_DK: Navn

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment
da_DK: Du skal være <a href="%s">logget ind</a> for at skrive en kommentar.

en: Blog Archive
da_DK: Blogarkiv

en: Daily Archive
da_DK: Dagsarkiv

en: Go Back
da_DK: Gå tilbage

en: Oops! Page not found
da_DK: Ups! Siden blev ikke fundet

en: Error 404
da_DK: Fejl 404

note: Template Name of the theme
en: Page Fullwidth
da_DK: Side fuldbredde

en: Awesome Services
da_DK: Fabelagtige tjenester

en: Tag  Archive
da_DK: Tag-arkiv

en: Footer widget area
da_DK: Sidefod widget-område

en: Want to add a taxonomy archive portfolio template? Then
da_DK: Vil du tilføje taksonomiarkiv porteføljeskabelon? Så

en: Google Maps URL
da_DK: Google map URL

en: Enable Google Maps
da_DK: Aktiver Google map

en: Want to add contact template, Google Maps or Contact form? Then
da_DK: Ønsker du at tilføje en kontaktskabelon, Google map og kontaktformular? Så

en: Want to add project templates, like: Project 2 column, 3 column, 4 column, or portfolio categorisation? Then
da_DK: Vil du tilføje i projektskabelon såsom: Projekt 2 kolonne, 3 kolonne, 4 kolonne og portefølje kategorisering? Så

en: Enable Testimonial section
da_DK: Aktiver anbefalingsektion

en: Want to add service template, testimonial section or client section? Then
da_DK: Ønsker du at tilføje en tjenester skabelon, anbefalinger sektion, kundesektion? Så

en: Enable Client section
da_DK: Aktiver kundesektion

en: Enable Team section
da_DK: Aktiver teamsektion

en: Want to add about us template, team section, or client section? Then
da_DK: Ønsker du at tilføje en Om os-skabelon, teamsektion, kundesektion? Så

en: Template settings
da_DK: Skabelonindstillinger

en: Click here to add client
da_DK: Klik her for at tilføje en kunde

en: Enable Home Client section
da_DK: Aktiver forside kundesektion

en: Want to add a Client section with slider animations? Then
da_DK: Ønsker du at tilføje en kundesektion med slideranimation?  Så

en: Client Slider setting
da_DK: Kunde sliderindstilling

en: Recent Blog setting
da_DK: Seneste blogindstillinger

en: (Sales & Marketing)
da_DK: (Salg & Marketing)

en: <b>Our</b> Testimonials
da_DK: <b>Vores</b> Anbefalinger

en: Testimonial settings
da_DK: Anbefalinger indstillinger

en: Want to add more projects and categorisations? Then upgrade to Pro.
da_DK: Vil du tilføje flere projekter og kategoriseringer? Så opgrader til Pro.

en: Project settings
da_DK: Projektindstillinger

en: Service settings
da_DK: Tjenester indstilling

en: Enable slider
da_DK: Aktiver slider

en: Slider settings
da_DK: Skyderindstillinger

en: Enable Infobar
da_DK: Aktiver infobar

en: Infobar settings
da_DK: Infobar indstillinger

en: Homepage section settings
da_DK: Forsidesektion indstillinger

en: Team slug
da_DK: Team kortlink

en: Projects slug
da_DK: Projekter kortlink

en: Want to add a custom post type slug? Then
da_DK: Vil du tilføje en brugerdefineret indlægstype? Så

en: Section 5
da_DK: Sektion 5

en: Section 4
da_DK: Sektion 4

en: Section 3
da_DK: Sektion 3

en: Section 2
da_DK: Sektion 2

en: Section 1
da_DK: Sektion 1

en: Want to change the Homepage layout section? Then
da_DK: Ønsker du at ændre forsidens layoutsektion? Så

en: Enable footer's social icons
da_DK: Aktiver sociale ikoner i sidefoden

en: Want to add social icons? Then
da_DK: Vil du tilføje sociale ikoner? Så

en: Social icons
da_DK: Sociale ikoner

en: Enable front page
da_DK: Aktiver forside

en: Front page
da_DK: Forside

en: General settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: The Pro Version gives you more opportunities to enhance your site and business. In order to create effective online presence one have to showcase their wide range of products, have to use contact us enquiry form, have to make effective about us page, have to introduce team members, etc etc . The pro version will give it all. Buy the pro version and give us a chance to serve you better.
da_DK: Pro versionen giver dig flere muligheder for at udvide dit websted og din forretning. For at skabe en effektiv online-tilstedeværelse må man fremvise bredden i sine produkter, bruge en Kontakt os-formular, oprette en effektiv Om os-side, og præsentere teammedlemmer osv. Pro versionen tilbyder det hele. Køb Pro versionen i dag og giv os en mulighed for at betjene dig bedre.

en: DOCUMENTATION
da_DK: Dokumentation

en: ADD YOUR REVIEW
da_DK: Tilføj din anmeldelse

en: Next
da_DK: Næste

en: Previous
da_DK: Forrige

en: We are sorry, but the page you are looking for does not exist.
da_DK: Vi beklager, men den side, du søger, findes ikke.

en: We are a group of passionate designers & developers
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere

en: Graphic design & web design
da_DK: Grafisk design & webdesign

en: Business cards
da_DK: Visitkort

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: Upgrade to Pro
da_DK: Opgrader til Pro

en: Enable Services on homepage
da_DK: Aktiver tjenester på forsiden

en: Custom CSS
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Custom logo
da_DK: Eget logo

en: Web Design
da_DK: Webdesign

en: More Services
da_DK: Flere tjenester

en: We are a group of passionate designers and developers who really love creating awesome WordPress themes & giving support.
da_DK: Vi er en gruppe af lidenskabelige designere og udviklere der virkelig elsker at skabe fabelagtige WordPress temaer og give support

en: Recent Blog
da_DK: Seneste blog

en: Testimonial
da_DK: Anbefaling

en: Project Four
da_DK: Projekt fire

en: Project Three
da_DK: Projekt tre

en: Project Two
da_DK: Projekt to

en: Project One
da_DK: Projekt et

en: Recent Projects
da_DK: Seneste projekter

en: Copyright text
da_DK: Copyright tekst

note: Template Name of the theme
en: Home
da_DK: Forside

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Reply
da_DK: Svar

en: Logged in as
da_DK: Logget ind som

en: Newer Comments &rarr;
da_DK: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
da_DK: &larr; Ældre kommentarer

en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med kodeord. Skriv kodeordet for at se eventuelle kommentarer.

en: Category Archive
da_DK: Kategoriarkiv

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Yearly Archive
da_DK: Årsarkiv

en: Monthly Archive
da_DK: Månedsarkiv

en: Search
da_DK: Søg
