Plugins - WP Maintenance Mode - Development (trunk) - en to sv_SE translation catalogue (175 entries)

en: If you want to see the list of subscribers, go to Modules &raquo; Subscribe &raquo; Export as CSV.
sv_SE: Om du vill se listan med prenumeranter går du till Moduler &raquo; Prenumerera &raquo; Exportera som CSV.

en: Choose how the link will open.
sv_SE: Välj hur länken ska öppnas.

en: P. Policy link target
sv_SE: Länkmål för integritetspolicy

en: Enable IP anonymization?
sv_SE: Aktivera IP-anonymisering?

[ctx: settings page]
en: You have %d subscriber | You have %s subscribers
sv_SE[0]: Du har %d prenumerant
sv_SE[1]: Du har %s prenumeranter

[ctx: ajax response]
en: You have %d subscriber | You have %s subscribers
sv_SE[0]: Du har %d prenumerant
sv_SE[1]: Du har %s prenumeranter

en: Subscribe form 'tail'
sv_SE: ”Slutkläm” i prenumerationsformulär

en: This will be shown together with the acceptance checkbox below the form
sv_SE: Detta kommer att visas tillsammans med en kryssruta för samtycke nedanför formuläret

en: Contact form 'tail'
sv_SE: ”Slutkläm” i kontaktformulär

en: P. Policy page link
sv_SE: Länk t. integritetspolicy

en: Label the link that will be shown on frontend footer
sv_SE: Sätt ett namn på denn länk som kommer att visas i sidfoten i front-end

en: Link name
sv_SE: Länknamn

en: Here we added some generic texts that you may want to review, change or remove.
sv_SE: Här har vi lagt till några allmänna texter som du kan behöva granska, ändra eller ta bort.

en: To make the plugin GDPR compliant, fill in the details and enable this section.
sv_SE: För att göra detta tillägg GDPR-kompatibelt behöver du fylla i uppgifterna och aktivera denna sektion.

en: I've read and agree with the site's privacy policy
sv_SE: Jag har läst webbplatsens integritetspolicy och samtycker

en: This form collects your email so that we can add you to our newsletter list. Check out our <a href="#">Privacy Policy</a> page to fully understand how we protect and manage your submitted data.
sv_SE: Detta formulär ber om din e-postadress för att vi ska kunna lägga till dig i sändlistan för vårt nyhetsbrev. Läs vår <a href="#">integritetspolicy</a> för att ta reda på hur vi skyddar och hanterar de uppgifter du skickat in.

en: This form collects your name and email so that we can reach you back. Check out our <a href="#">Privacy Policy</a> page to fully understand how we protect and manage your submitted data.
sv_SE: Detta formulär ber om ditt namn och din e-postadress för att vi ska kunna kontakta dig. Läs vår <a href="#">integritetspolicy</a> för att ta reda på hur vi skyddar och hanterar de uppgifter du skickat in.

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: No privacy features detected for your WordPress version. Update WordPress to get this field automatically filled in or type in the URL that points to your privacy policy page.
sv_SE: För din version av WordPress hittades inga integritetsfunktioner. Uppdatera WordPress för att detta fält ska fyllas i automatiskt eller skriv in vilken URL som pekar på er integritetspolicy.

en: Your Privacy page is pointing to a different URL in WordPress settings. If that's correct ignore this message, otherwise %s
sv_SE: I inställningarna för WordPress pekar sidan för integritetspolicy på en annan URL. Du kan ignorera detta meddelande om det är korrekt, annars %s

en: The plugin detected this Privacy page: %1$s – %2$sUse this url%3$s
sv_SE: Tillägget har hittat följande sida för integritetspolicy: %1$s – %2$sAnvänd denna URL%3$s

en: Your WordPress version supports Privacy settings but you haven't set any privacy policy page yet. Go to Settings ➡ Privacy to set one.
sv_SE: Din WordPress-version har stöd för integritetsinställningar, men du har ännu inte konfigurerat någon sida för integritetspolicy. Du kan göra det under Inställningar ➡ Integritet.

en: This text will not be shown when the bot feature is enabled.
sv_SE: Den här texten kommer inte visas när bot-funktionen är aktiverad.

en: Message 10
sv_SE: Meddelande 10

en: Message 9
sv_SE: Meddelande 9

en: (click on button two)
sv_SE: (klicka på knapp två)

en: (click on button one)
sv_SE: (klicka på knapp ett)

en: Message 8
sv_SE: Meddelande 8

en: Edit button two
sv_SE: Redigera knapp två

en: Edit button one
sv_SE: Redigera knapp ett

en: Message 7
sv_SE: Meddelande 7

en: Message 6
sv_SE: Meddelande 6

en: Message 5
sv_SE: Meddelande 5

en: Message 4
sv_SE: Meddelande 4

en: Edit the placeholder's text
sv_SE: Redigera platshållarens text

en: Response
sv_SE: Svar

en: Message 3
sv_SE: Meddelande 3

en: Message 2
sv_SE: Meddelande 2

en: Message 1
sv_SE: Meddelande 1

en: Customize Messages
sv_SE: Anpassa meddelanden

en: A 512 x 512 px will work just fine.
sv_SE: En 512x512 px fungerar bra.

en: Upload avatar
sv_SE: Ladda upp avatar

en: This name will appear when the bot is typing.
sv_SE: Detta namn kommer att visas när boten skriver.

en: Bot Name
sv_SE: Botens namn

en: It is also ok if you don't fill in all the conversation steps if you don't need to.
sv_SE: Det är också okej om du inte fyller i alla konversationsstegen om du inte behöver.

en: You may also want to use these wildcards: {bot_name} and {visitor_name} to make the conversation even more realistic.
sv_SE: Du vill kanske även använda jokertecknen {bot_name} och {visitor_name} för att göra konversationen ännu mer realistisk.

en: Setup the conversation steps to capture more subscribers with this friendly way of asking email addresess.
sv_SE: Konfigurera konversationsstegen för att fånga fler prenumeranter med det här användarvänliga sättet att fråga efter e-postadress.

en: Manage Bot
sv_SE: Hantera bot

en: Please type in a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please type in your name.
sv_SE: Ange ditt namn.

en: Type your email here…
sv_SE: Ange din e-postadress här&hellip;

en: Boring
sv_SE: Tråkigt

en: Tell me more
sv_SE: Berätta mer

en: Type your name here…
sv_SE: Ange ditt namn här&hellip;

en: Have a great day!
sv_SE: Ha en bra dag!

en: Got it! Thank you and see you soon here!
sv_SE: Förstått! Tack och ses snart här!

en: Sad to hear that, {visitor_name} :( See you next time…
sv_SE: Tråkigt att höra detta {visitor_name} :( Ses nästa gång&hellip;

en: Cool! Please leave your email here and I will send you a message when it's ready.
sv_SE: Häftigt! Ange din e-postadress så kommer jag att skicka ett meddelande när den är klar.

en: Would you like to be first to see it?
sv_SE: Vill du vara bland de första att se den?

en: I know, you are very excited to see it, but we need a few days to finish it.
sv_SE: Jag vet att du väldigt gärna vill se den, men vi behöver några dagar för att göra klart den.

en: How you can see, our website will be lauched very soon.
sv_SE: Som du kan se kommer vår webbplats snart att lanseras.

en: Nice to meet you here, {visitor_name}!
sv_SE: Trevligt att träffa dig här, {visitor_name}!

en: What is your name?
sv_SE: Vad är ditt namn?

en: I have just a few questions.
sv_SE: Jag har bara några korta frågor.

en: Hey! My name is {bot_name}, I'm the owner of this website and I'd like to be your assistant here.
sv_SE: Hej! Jag heter {bot_name}, jag är ägare till denna webbplats och jag skulle vilja vara din assistent här.

en: WPMM: The file data.js could not be written, the bot will not work correctly.
sv_SE: WPMM: Filen data.js kunde inte skrivas, boten kommer inte fungera korrekt.

en: See our WordPress Themes!
sv_SE: Se våra WordPressteman!

en: We hope you like the WP Maintenance Mode plugin! Now you can buy WordPress Themes directly from us on ThemeForest. We're StrictThemes and we create best designed and coded WordPress Themes.
sv_SE: Vi hoppas du gillar tillägget WP Maintenance Mode! Du kan nu köpa WordPress-teman direkt från oss på ThemeForest. Vi är StrictThemes och vi skapar bäst designade och kodade WordPress-teman.

en: Premium WordPress Themes from WP Maintenance Mode authors!
sv_SE: Premium WordPress-teman från författarna bakom WP Maintenance Mode!

en: Allowed formats: UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Eg: UA-12345678-1 is valid
sv_SE: Tillåtna format: UA-XXXXXXXX, UA-XXXXXXXX-XXXX. Till exempel: UA-12345678-1 är giltig

en: Security check.
sv_SE: Säkerhetskontroll.

en: The nonce field must not be empty.
sv_SE: Fältet för engångskod får inte vara tomt.

en: If you like <strong>WP Maintenance Mode</strong> please leave us a %s rating. A huge thank you from WP Maintenance Mode makers in advance!
sv_SE: Om du gillar <strong>WP Maintenance Mode</strong>, vänligen lämna ett %s-betyg. Ett stort tack från skaparna bakom WP Maintenance Mode i förväg!

en: Other products
sv_SE: Andra produkter

en: Empty subscribers list
sv_SE: Tom prenumerantlista

en: If you want to redirect a user (with no access to Dashboard/Backend) to a URL (different from WordPress Dashboard URL) after login, then define a URL (incl. http://)
sv_SE: Om du vill omdirigera en användare (utan åtkomst till adminpanelen/back-end) till en URL (som skiljer sig från URL:en till WordPress adminpanel) efter inloggning, definierar du en URL (inkl. http://).

en: Which user role is allowed to access the frontend of this blog? Administrators will always have access.
sv_SE: Vilken användarroll tillåts åtkomst till front-end för denna webbplats? Administratörer kommer alltid ha åtkomst.

en: Which user role is allowed to access the backend of this blog? Administrators will always have access.
sv_SE: Vilken användarroll tillåts åtkomst till back-end för denna webbplats? Administratörer kommer alltid ha åtkomst.

en: Select role(s)
sv_SE: Välj roll(er)

en: This field is required.
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt!

en: Content:
sv_SE: Innehåll:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: You have been contacted via %s.
sv_SE: Du har blivit kontaktad via %s.

en: Notice key cannot be empty.
sv_SE: Meddelandenyckel får inte vara tom.

en: The tab slug must exist.
sv_SE: Fliken slug måste finnas.

en: The tab slug must not be empty.
sv_SE: Flikens slug får inte vara tom.

en: You do not have access to this resource.
sv_SE: Du har inte åtkomst till denna resurs.

note: Description of the plugin
en: Adds a splash page to your site that lets visitors know your site is down for maintenance. It's perfect for a coming soon page.
sv_SE: Lägger till en landningssida för din webbplats som informerar dina besökare om att din webbplats är nere för underhåll. Perfekt för en ”Kommer snart”-sida.

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Author
sv_SE: Författare

en: Plugin Info
sv_SE: Information om tillägg

en: Tracking code
sv_SE: Spårningskod

en: Use Google Analytics?
sv_SE: Använd Google Analytics?

en: Fold - Unfold
sv_SE: Vik

en: Zoom - Zoomed
sv_SE: Zoom

en: Move top - Move bottom
sv_SE: Glid

en: Effects
sv_SE: Effekter

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Show contact?
sv_SE: Visa kontakt?

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Choose how the links will open.
sv_SE: Välj hur länkarna ska öppnas.

en: Same page
sv_SE: Samma sida

en: New page
sv_SE: Ny sida

en: Links target?
sv_SE: Länkmål?

en: Show social networks?
sv_SE: Visa sociala nätverk?

en: Social Networks
sv_SE: Sociala nätverk

en: Export as CSV
sv_SE: Exportera som CSV

en: Stats
sv_SE: Statistik

en: Show subscribe?
sv_SE: Visa prenumerationsknapp?

en: Color
sv_SE: Färg

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Hours
sv_SE: Timmar

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Countdown (remaining time)
sv_SE: Nedräkning (återstående tid)

en: Start date
sv_SE: Startdatum

en: Show countdown?
sv_SE: Visa nedräkning?

en: Countdown
sv_SE: Nedräkning

en: source <a href="%s" target="_blank">Free Photos</a>
sv_SE: källa <a href="%s" target="_blank">Free Photos</a>

en: Choose background
sv_SE: Välj bakgrund

en: Backgrounds should have 1920x1280 px size.
sv_SE: En bakgrund bör vara minst 1920x1280 px stor.

en: Upload background
sv_SE: Ladda upp bakgrund

en: Choose color
sv_SE: Välj färg

en: Predefined background
sv_SE: Fördefinierad bakgrund

en: Uploaded background
sv_SE: Uppladdad bakgrund

en: Custom color
sv_SE: Anpassad färg

en: Choose type
sv_SE: Välj typ

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Title (HTML tag)
sv_SE: Titel (HTML-tagg)

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Reset settings
sv_SE: Återställ inställningar

en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Do you want to add a link to the dashboard on your maintenance mode page?
sv_SE: Vill du lägga till en länk till adminpanelen på din underhållssida?

en: Dashboard link
sv_SE: Länk till adminpanel

en: Do you want to see notices when maintenance mode is activated?
sv_SE: Vill du se ett meddelande när underhållsläget är aktiverat?

en: Notice
sv_SE: Avisering

en: Exclude feed, pages, archives or IPs from maintenance mode. Add one slug / IP per line!
sv_SE: Exkludera flöde, sidor, arkiv eller IP-adresser från underhållsläget. Lägg max till en permalänk/IP per rad!

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Redirection
sv_SE: Omdirigering

en: The robots meta tag lets you use a granular, page-specific approach to control how an individual page should be indexed and served to users in search results.
sv_SE: Metataggen för sökrobotar låter dig använda ett granulärt, sidspecifikt tillvägagångssätt för att kontrollera hur en enskild sida ska indexeras och visas för användare i sökresultat.

en: Robots Meta Tag
sv_SE: Robots meta-tagg

en: Frontend Role
sv_SE: Roll för front-end

en: Backend Role
sv_SE: Roll för back-end

en: Allow Search Bots to bypass maintenance mode?
sv_SE: Tillåt sökrobotar att gå förbi underhållsläget?

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Bypass for Search Bots
sv_SE: Låt sökrobotar gå förbi

en: Deactivated
sv_SE: Inaktiverad

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Modules
sv_SE: Moduler

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningarna sparades.

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Your message
sv_SE: Ditt meddelande

en: E-mail
sv_SE: E-post

en: Name
sv_SE: Namn

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: your e-mail...
sv_SE: din e-postadress&hellip;

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Your email was sent to the website administrator. Thanks!
sv_SE: Ditt meddelande skickades till webbplatsen administratör. Tack!

en: Message via contact
sv_SE: Meddelande via kontakt

en: All fields required.
sv_SE: Alla fält obligatoriska.

en: You successfully subscribed. Thanks!
sv_SE: Din prenumeration registrerades. Tack!

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Maintenance Mode
sv_SE: Underhållsläge

en: WP Maintenance Mode plugin was relaunched and you MUST revise <a href="%s">settings</a>.
sv_SE: Tillägget WP Underhållsläge återlanserades nyligen med massa nya <a href="%s">inställningar</a>.

en: Notify me when it's ready
sv_SE: Meddela mig när sidan är färdig

en: <p>Sorry for the inconvenience.<br />Our website is currently undergoing scheduled maintenance.<br />Thank you for your understanding.</p>
sv_SE: <p>Ursäkta besväret.<br />Vår hemsida genomgår för närvarande planerat underhåll.<br />Tack för din förståelse.</p>

en: Maintenance mode
sv_SE: Underhållsläge

en: The Maintenance Mode is <strong>active</strong>. Please don't forget to <a href="%s">deactivate</a> as soon as you are done.
sv_SE: Underhållsläget är <strong>aktiverat</strong>. Glöm inte att <a href="%s">inaktivera</a> det när du är klar.

en: Settings
sv_SE: Inställningar
